Gelber-bieger.sk

5 dôvodov prečo investovať do orbitálnej zváračky TIG

5 dôvodov prečo investovať do automatizovanej orbitálnej zváračky TIG


Ručné TIG zváranie si vyžaduje vysokú úroveň kompetencie zvárača, aby boli dosiahnuté kvalitné výsledky. Zaškolenie zvárača na ručné zváranie potrubí môže trvať aj niekoľko mesiacov, čo nie je veľmi efektívne. Keď je potrebná aj produktivita, nie len kvalitné zvary, tak sa celý proces opiera práve o schopnosti a skúsenosti.

Ak v tomto zvárač nie je prvotriedny a ak navyše nie je aj riadny makač, zabudnite na výsledky. Automatizované orbitálne zváracie zariadenie ponúka ideálne riešenie pri dosahovaní kvality aj vysokej produktivity.

Aké sú výhody orbitálneho zvárania?

1. RÝCHLE ZAŠKOLENIE ŠETRÍ ČAS

Zváranie s orbitálnou zváračkou je možné bez zdĺhavého zaškolenia. Školenia na orbitálne zváranie sú zvyčajne oveľa kratšie a jednoduchšie v porovnaní so špecializovanými zváračskými kurzami. Orbitálne zváranie po krátkom tréningu zvládne aj menej skúsený zvárač. Jednoduchosť orbitálneho zvárania šetrí firmám náklady na zaškolovanie a na prácu.

2. VYSOKÁ KVALITA ZVAROV

Ľudský faktor pri ručnom zváraní hrá dôležitú rolu a každá malá chyba alebo nepozornosť zvárača môže ovplyvniť alebo znehodnotiť celý zvar. Automatizované orbitálne zváranie TIG prináša oveľa lepšiu kvalitu v porovnaní s ručným zváraním. Orbitálne zváranie výrazne znižuje počet chýb a vyradených rúr v porovnaní s ručným zváraním.

3. VYSOKÁ PRODUKTIVITA

Automatizované orbitálne zváranie TIG a vyššia produktivita idú ruka v ruke. Strojové zváranie poskytuje nárast produktivity v porovnaní s ručným zváraním. Pri manuálnom zváraní má na produktivitu a kvalitu vplyv celý rad faktorov od nálady po únavu zvárača, zatiaľ čo automatizované TIG zváranie môže byť opakované tak často, ako je potrebné, bez vplyvu na kvalitu.

4. PROGRAMOVANIE, OPAKOVATEĽNOSŤ A PROTOKOLOVANIE ZVAROV

Orbitálne zváracie zariadenie umožňuje programovanie každého zvaru a následne opakovateľnosť ďalších zvarov (klonovanie) pomocou nastavených údajov z predošlých zvarov, pričom zváracie parametre sú monitorované a ukladané do pamäte.

5. ZVÁRANIE V NÁROČNOM PROSTREDÍ V KAŽDEJ SITUÁCII

Orbitálne zváračky nesklamú ani v náročných situáciách na pracovisku, či je nutné zvárať v obmedzenom priestore, pri nedostatočnej viditeľnosti alebo vo vysoko rizikovom prostredí. Zváranie je možné ovládať zo vzdialeného miesta a k stroju je možné pripojiť špeciálnu zváraciu kameru. Použitie orbitálneho zváracieho zariadenia znižuje riziko pre obsluhu a zvyšuje komfort.Súčasné problémy na trhu práce

Firmy dnes pociťujú zásadný problém s dostupnosťou kvalifikovanej pracovnej sily. Nájsť „hotového“ človeka je takmer nemožné a vychovať si ho môže trvať aj roky. Ani udržať si ho nie je jednoduché, ak mu neponúknu veľmi atraktívny plat. Odlev tých najšikovnejších do zahraničia komplikuje domácim firmám život.

Podľa analytikov by mala byť rastúca ekonomika schopná tvoriť nové a nové pracovné miesta aj v nasledujúcich mesiacoch a tlačiť tak nezamestnanosť na nové historické minimá.

Mnohé firmy už dnes stoja pred otázkou, či vôbec dokážu personálne pokryť objem rastúcich objednávok. Rekvalifikácia ľudí alebo prijímanie cudzincov neprináša okamžité a uspokojivé riešenia a hlavne je to náročná časová investícia s neistým výsledkom.

Získanie zručností a skúseností perfektného zvárača na špecialne aplikácie môže zabrať aj tri roky.

PROSPEROVAŤ = BYŤ O KROK VPRED PRED KONKURENCIOU

Investícia do orbitálnej zváračky potrubí TIG je rýchlo návratná vďaka vysokej kvalite zvarov, rýchlemu zaškoleniu zváračov a zvýšením produktivity. Firmy stratia závislosť na dokonalých zváračoch a nočná mora v podobe nedostatku špecializovaných pracovníkov prestane strašiť zamestnávateľa.

Pre viac informácií neváhajte kontaktovať ant s.r.o. telefonicky na 0918 810 883 alebo mailom na ant@ant.skaxxair-orbitalne-zvaranie-zvaracka
axxair-orbitalne-zvaranie-zvary
axxair-orbitalne-zvaranie-sato
orbitalne-zvaranie-vs-manualne-zvaranie
 
E-mail Facebook Instagram Linked In