Gelber-bieger.sk

Najefektívnejší spôsob rezania nerezovej ocele

Rezanie rúr z nehrdzavejúcej ocele je zvyčajne náročná a pomalá práca, najmä ak je pri práci použitá uhlová brúska. Uhlová brúska je nielen pomalá a nepresná, ale aj nebezpečná. Nerezové rúry je náročné rezať vzhľadom na ich materiálové zloženie. Keďže uhlová brúska nebola v prvom rade vynájdená na rezanie rúr – nehovoriac o nerezových materiáloch – niet divu, že výsledok je taký, aký je.


Na druhej strane, drahé a extrémne ťažké priemyselné stroje sú schopné rezať nerezové rúry, ale stroje zvyčajne nie sú veľmi užívateľsky prívetivé svojimi rozmermi a váhou z tohto dôvodu sa ťažko premiestňujú na miesto použitia. To znamená, že potrubie musí byť prepravené k stroju, namiesto toho, aby stroj bol prepravený k miestu použitia.

To často nie je veľmi efektívne v miestach, kde je potrebné vykonať prácu spôsobom, keď je potrebné potrubie rezať na konkrétnych miestach alebo keď je nemožné hýbať s rúrami.


Ale čo ak by sa na to všetko našlo jedno riešenie?

Stroj, ktorý je ľahký a prenosný ako uhlová brúska, ale má tiež výkon veľkého priemyselného stroja?

To je čas, kedy prichádza EXACT PipeCut 220 INOX. Stroj bol vyvinutý na základe požiadaviek zákazníkov z vyššie uvedených dôvodov. Predchádzajúce píly EXACT sú schopné rezať materiály z nehrdzavejúcej ocele, ale hlavnou výhodou nového stroja je, výrazne zvýšená životnosť kotúča pri rezaní rúr z nehrdzavejúcej ocele (kotúč vydrží oveľa viac rezov). Spolu so špeciálnou vlastnosťou, ktorá zabraňuje kontaminácii rúr na dotykových plochách je píla EXACT PipeCut 220 INOX výhradne určená na rezanie nerezových rúr.

V neposlednom rade, nový EXACT PipeCut 220 INOX reže nerezové potrubie oveľa rýchlejšie ako predchádzajúce modely píl, pretože technické špecifikácie sú optimálne pre nerezový materiál.

Porovnanie EXACT PipeCut 220 INOX s uhlovou brúskou vo VIDEU

Takže, o koľko je vlastne rýchlejšie rezanie nerezových rúr s pílou EXACT PipeCut 220 INOX v porovnaní s uhlovou brúskou?

Zvyčajne až 10-krát rýchlejšie.

Tentoraz sme ho otestovali v akcii a porovnali sme EXACT INOX 220 a uhlovú brúsku. Výsledok? Odpoveď nájdete vo videu nižšie!


porovnanie exactu s uhlovou bruskou

Chcete vidieť EXACT PipePcut 220 INOX pílu v akcii? Chcete vedieť či je to správne riešenie na delenie nerezových rúr pre vás? Kontaktujte ant s.r.o. a naši technici vám poradia, EXACT píly predvedú a pomôžu s výberom potrubárskeho a inštalatérskeho náradia.Prečítajte si aj:


EXACT PipeCut 220 INOX Píla na nerezové potrubia

Viac o značke EXACT

Exact pílový systém na rezanie rúr je navrhnutý a vytvorený pre profesionálne použitie. Píly sú ľahké a prenosné pre prácu v teréne. Píly EXACT sú určené na rezanie oceľových, plastových, hliníkových, liatinových, nerezových a viacvrstvových rúr.

Prejsť na článok


Exact Píla na potrubie pri použití

Píly na potrubie EXACT

Všetky píly Exacttools sú ľahké a manipulácia s nimi je pohodlná. Píly môžete použiť na rezanie ocele, medi, plastov, liatiny, nerezovej ocele a viacvrstvových plastohlinníkových rúr. Pozrite si kompletnú ponuku píl:

Píly na oceľové potrubie
Píly na plastové potrubie
Píly na ventilačné potrubie
Úkosovačky potrubia
Pílové kotúče

E-mail Facebook Instagram Linked In