Gelber-bieger.sk

Spôsoby ako rezať nerezové rúry

Nerezové rúry je náročné rezať vzhľadom na ich materiálové zloženie. Existuje niekoľko spôsobov ako šetrne rezať nerez a dosiahnuť pritom rovný a presný rez, bez kontaminácie materiálu. Vybrali sme pre vás tie najrozmanitejšie spôsoby rezania.

V prvom rade - Zabudnite na karbobrúsku!

Či už ide o bezšvové alebo zvárané nerezové rúry, vybrať si na ich rezanie karbobrúsku je laické a zlé riešenie. Je to pomalé, nepresné a nebezpečné. Na trhu už existujú iné prenosné a kompaktné stroje, ktoré sú na nerez priamo určené, či už spôsobom rezania alebo vhodnými otáčkami.

Režete občas? Zvoľte ručné rezáky

RIDGID Ručný rezák 35S

Ak sa bežne s nerezou nestretávate a režete ju iba občas, napríklad pri lisovaní rozvodov plynu či vody, je vhodné mať vo vercajgu ručný rezák určený na nerez. Pri rezaní ručnými rezákmi ide o tzv. odvaľovanie materiálu, ktoré je vhodné hlavne pri lisovaní alebo rezaní závitov.
V porovnaní z bežnými rezákmi môže mať viac ložísk a koliesko uspôsobené na rezanie tvrdšieho materiálu, aký je nerez. S rezákom, ktorý používate napríklad na meď síce možno nerez odrežete, ale koliečko dostane zabrať a navyše rúru kontaminujete.


RIDGID PC 116 Elektrický rezák vyladený do dokonalosti Obr. č. 1 - Elektrický rezák vyladený do dokonalosti!

Elektrický pomocník pre dokonalý výsledok

Sú typy rezákov, ktoré sú elektrickými verziami ručných rezákov (rezanie odvaľovaním materiálu) alebo elektrické rezáky, ktoré materiál odoberajú.

Ak lisujete alebo režete závity na nerezových rúrach je pre vás ideálne rezanie odvaľovaním materiálu. Pri tomto type napríklad závitorez lepšie nabehne na rezanie závitu. Existujú elektrické rezáky, ktoré sú kompaktné, prenosné a viete rezať kdekoľvek (napríklad PC-116, REMS Nano, REMS Cento).


RIDGID PC116 elektrický rezák
Obr. č. 2 - RIDGID PC116
REMS NANO elektrický rezák
Obr. č. 3 - REMS Nano
REMS Cento elektrický rezák
Obr. č. 4 - REMS Cento


Pri zváraní rúr je vhodné zvoliť rezáky, ktoré pri vhodných otáčkach odoberajú materiál. Takisto existujú aj prenosné rezáky vhodné na rezanie kdekoľvek ale aj orbitálne fisherky vhodné skôr na dielenské práce.

Výhodou orbitálnych strojov je pevné upnutie rúry, vhodné otáčky, manuálny alebo elektrický pohon a bezpečnosť pri rezaní, či dokonca možnosť vytvorenia automatickej linky na prefabrikáciu.

Vyberte si správneNerez je náročný materiál, a preto si vždy zvoľte rezák na nerezový materiál určený. Dôležité je aj správne zaškolenie na stroje. Požiadajte nás o pomoc s výberom či predvedením priamo u vás.

Zaujal Vás jeden typ z elektrických rezákov? Potrebujete vyskladať set aj s príslušenstvami? Alebo hľadáte mechanický model? Oslovte nás a radi Vám poradíme s výberom. Volajte na 02/60103721 alebo píšte na ant@ant.sk

RIDGID PC-116 Elektrický rezák Obr. č. 7 - Elektrická píla INOX 220 (Sieť 230V)
RIDGID PC-116 Elektrický rezákObr. č. 8 - RIDGID Elektrický rezák PC 116 na Cu-Inox a plast (Sieť 230V)
RIDGID PC-116 Elektrický rezák

Obr. č. 9 - Axxair orbitálna rezačka CC222
ant inštalatérske a potrubárske náradie

Kontaktujte nás

Autorizovaný distribútor ant s.r.o. - Kontaktujte nás a poradíme Vám s výberom inštalatérskeho náradia a potrubárskeho náradia

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie


Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
02/60 10 37 21
ant@ant.sk

E-mail Facebook Instagram Linked In